Sudoku

Sudoku online za darmo

Sudoku to japońska łamigłówka, której celem jest takie wypełnienie pustego diagramu o wymiarach 9 na 9 kratek, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie znalazło się po jednej z cyfry od 1 do 9. Dodatkowo istotne jest także to, aby w każdej z pogrubionych kwadratów o wymiarach 3 na 3 również znalazł się taki sam układ.

Sudoku gra znana od lat

Sama gra przypomina dawny kwadrat łaciński wymyślony jeszcze w średniowieczu, choć tutaj różnica jest taka że cyfry nie mogą się powtarzać ani w wierszu ani w kolumnie jak i w kwadracie. Sudoku zostało stworzone w 79 roku ubiegłego wieku Jednakże wersja spotykamy się na co dzień powstała w Japonii w 86 roku. Cechuje się ona ogromną popularnością i do dzisiaj występuje w licznych gazetach z łamigłówkami, jak i czasopismach, a także online. W przeciwieństwie do licznych innych łamigłówek sudoku, choć mogłoby się wydawać, że jest grą matematyczna nie wymaga od gracza żadnych obliczeń przez co wydaje się na pozór banalne. Jednakże pozory mogą mylić, gdyż tutaj wygrywa cierpliwość oraz Umiejętność logicznego myślenia tak, aby rozwiązać założony diagram.

Sudoku zasady

W praktyce możemy spotkać się z trzema głównymi metodami rozwiązywania Pierwsza z nich opiera się na znajdowaniu miejsca w obrębie kwadratu 3 na 3 a następnie eliminacji rzędów i kolumn, w których dana liczba występuje w innych kwadratach. Druga metoda polega na dopełnień urzędu kolumny lub kwadratu cyframi od 1 do 9 a następnie poszczególnej eliminacji w pozostałych kolumnach lub rzędach. Trzecia metoda wymaga dosłownego bazgrania po diagramie. Innymi słowy zostawiamy na niej kropki (podpowiedzi), tak aby jasno można by określić cyfrę jaką chcemy w danym miejscu, a tym samym metodą prób i błędów stworzyć rozwiązanie.

Sudoku łatwe zagranie dla każdego

W stosunku do standardowego sudoku, sudoku online cechuje się o wiele większą przyjemnością z samej gry. Odnosi się to do faktu, iż bez problemu Można modyfikować jak wpisywać nowe cyfry, a dodatkowo liczne rozwiązania online pozwalają na dostarczenie drobnych podpowiedzi, by ułatwić całą rozgrywkę. W efekcie sudoku występuje w formie sudoku dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sudoku choć na pierwszy rzut oka może wydawać się grę dość banalną i prostą, to jednak już po pierwszych spróbowaniu znacznie wciąga I pochłania na wiele godzin dostarczając nożnej rozgrywki a przy tym zmuszając nasze szare komórki do pracy, by tym samym się rozwijać. Poszukując sudoku online za darmo doskonale że trafiłeś na naszą stron, gdyż u nas damy Ci to czego poszukujesz.