Pasjans Klondike

Pasjans Klondike klasyczny układ kart

Pasjans to stara popularna układanka karciana, w którą grano jeszcze w ubiegłym, jak i jeszcze wcześniejszym wieku. Bardzo często zwana była „samotnikiem”, gdyż przy użyciu jednej lub dwóch lub większej ilości talii kart można było wykonać całą rozgrywkę w pojedynkę, tym samym idealnie nadawała się na długie, jesienne i ponure wieczory. Całość skupiała się na ułożeniu owych talii według ustalonych wcześniej reguł w określonych sekwencjach lub innych uporządkowany układach. Obecnie choć pasjans przyszedł do świata cyfrowego zasady te zbytnio się nie różnią dostarczając nam również wiele frajdy i rozrywki, a także modyfikacji, jak i dostępności do jakże wspaniałej i wciągającej gry. W przypadku pasjans Klondike stykamy się z grą, której oprawa graficzna odnosi się do sławnej gorączki złota w Klondike, byśmy i my mogli poczuć się jak poszukiwacze złota.

Pasjans Klondike zasady

Celem całej gry jest ułożenie wszystkich kart, które biorą udział w rozgrywce na czterech oznaczonych polach widocznych po lewej stronie ekranu. Karty te kładzie rosnąco rozpoczynając już od samego startu rozgrywki. To jednak nie wszystko, gdyż karty, które znajdują się w kolumnach roboczych należy układać malejąco stosując prawo przemienności kolorów. Innymi słowy czarną może położyć tylko na czerwoną lub odwrotnie, ale nie kładąc przy tym na ten sam kolor. Gra pozwala na wiele modyfikacji w tym na swobodne przenoszenie między kolumnami lub też odkładanie na odpowiednie pola bazowe. Pomiędzy kolumnami można również przesuwać pojedyncze karty lub grupy kart, czyli całe zespoły już ułożonych malejąco naprzemiennie kolorami. Istotne jest jednak to że w momencie kiedy będziemy mieli pustą kolumnę możemy położyć króla lub sekwencje kart z królem na spodzie gdyż to on rozpoczyna całą kolumnę. Gra pozwala na rozdawanie kart w dwóch trybach to jest po jednej lub po 3 w zależności od wybranego poziomu rozgrywki. Karty można przeglądać dowolną ilość razy w tym celu wystarczy po prostu oznaczyć je strzałkami my ponownie zostały rozdane.

Pasjans online darmowy

To odsłona podstawowego pasjansa wzbogacona o dodatkowe graficzne doznania odnoszące się do Gorączki złota w Klondike. Należy podkreślić, że jest to pasjans online darmowy dzięki czemu nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami a tym samym nasza gra będzie jeszcze bardziej przyjemniejsze. Nie wierzysz? Sprawdź sam grając w pasjans Klondike 1.