Ogień i Woda 2: Świątynia Światła

Ogień i Woda 2 online: Świątynia Światła

Gra ogień i woda 2 to kolejna przygoda niepodzielnej pary ognia i wody, którzy tym razem udają się do tytułowej świątyni światła, w której to eksplorują świątynie, zbierają kryształy, a następnie przy pomocy współpracy muszą ją opuścić (w pełni bezpiecznie). Gra ta ma formę gry 2D (widok z boku), a także postać gry zręcznościowo/logicznej. Bardzo często niezastąpiona będzie odpowiednia współpraca tytułowych postaci, by tym samym móc przejść do kolejnego poziomu.

Świątynia światła – zasady

Zasady gry są niezmienione od części pierwszej. Ogień zbiera wszystkie czerwone kryształy, zaś woda niebieskie. Analogicznie ogień musi unikać niebieski plam, zaś woda czerwonych, gdyż może to ich zabić. Gra jednak oferuje znacznie więcej niż w przypadku pierwszej odsłony. Stykamy się tutaj z dodatkowymi poziomami, większymi niebezpieczeństwami a także różnymi trybami rozgrywki. Czasem będzie wymagane pokonania poziomu wykorzystując tylko jednego bohatera, czasem trzeba będzie kooperować tak aby móc otworzyć drzwi by przejść do następnego levelu.

Gry w ogień i woda – poziomy

W praktyce możemy spotkać się z kilkoma formami rozgrywki. Pierwsza z nich ogranicza nasz czas w efekcie czego musimy niezmiernie bardzo szybko przemieszczać się po, aby móc wydostać się z danej planszy omijając przy tym liczne niebezpieczeństwa. Drugi poziom ma kształt trójkąta. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, ale nie możemy kierować bohaterów jeden po drugim tylko muszą przemieszczać się na raz – jednocześnie. Trzeciej poziomu to Pentagon tutaj trzeba znaleźć zielony kryształ i wydostać się z planszy jak najszybciej by nie pozostać w niej na wieki. Czwarty typ to romb. Na tym poziomie nie mamy żadnego źródła światła oprócz naszego własnego dzięki czemu widzimy tylko to co znajduje się wokół naszych bohaterów. W efekcie musimy zbadać ciemne jaskinie i dowiedzieć się co czeka na końcu drogi bez żadnej dodatkowej pomocy. Sama gra dostarcza nam w ten sposób dużo rozrywki a także stawia przed nami wiele wyzwań, które trzeba pokonać, aby móc się wydostać.