Mahjong

Mahjong gry

Mahjong to popularna gra chińska przeznaczona dla 4 graczy, w której wykorzystuje się aż 144 kamienie podobne nieco do tych, które stosujemy w domino. Podzielone są na 4 grupy kolorów tworzących odpowiedni: wiatr, smoki, kwiaty i pory roku. Pierwotnie była ta gra hazardowa jednakże wraz z ubiegiem czasu zmieniła swoje nastawienie stając się grą rodzinną. Możemy spotkać się zarówno z formami mahjonga bardziej lub mniej hazardowej, lecz wszędzie jest ta sama zasada rozgrywki.

Mahjong zasady

Wyjaśnienie w pełni zasad tej gry zajęłoby ogromne ilości czasu. Na całe szczęście, dzięki przejścia mahjonga do świata online, nauka jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Niemniej jednak warto zrozumieć główną zasadę. Rozgrywka przebiega w ten sposób, że w pierwszej kolejności należy wyjąć po jednym kamieniu z każdych Czterech Wiatrów i położyć do góry na stole. Następnie każdy z graczy ponosi 1 Kamień i ten, który wyciągnie wiatr wschodni wybiera sobie miejsce przy planszy. Wiatr zachodni siada naprzeciwko niego, wiatr południowy po prawej, zaś północnej po lewej. Podczas pierwszej partii wiatr wschodni jest uprzywilejowanym i to właśnie on rozpoczyna grę. Następnie gracze po zakończeniu rozgrywki, odpowiednio od południowego, czyli tego po prawej stronie stają się wiatrem wschodnim i tak zmienia się to w raz kolejny zagraniem. Ostatecznym celem cały rozgrywki jest zebranie czterech zestawów po 3 lub 4 takie same kamienie i jednej pary. Kiedy jeden z graczy uzyska taki układ wygrywa i następuje podliczenie punktów dla danej rozgrywki.

Mahjong online

Chodź oryginalnie mahjong występował w wersji wykonanej z kamieni z kości słoniowej i sama Gra była grą egzotyczną i wymagającą dużej wprawy to aktualnie dzięki temu, że mamy dostęp do mahjong online bez problemu możemy cieszyć się z rozrywki w internecie. Mahjong gry to znakomity sposób, aby znaleźć sobie zajęcia na kilka godzin, a tym samym rozwijać swoje zdolności intelektualne, jaki strategiczne. Gra sam w sobie jest niezwykle ciekawa i choć wymaga poznania doskonale zasad i sposobu rozgrywki to dzięki temu, że dostępne są w internecie odpowiednie pomoce, bez problemu możemy nauczyć się jej, by móc cieszyć się z pełni możliwości.